SAFETY DAY

Jak zorganizować
dzień bezpieczeństwa w firmie?

Organizacja safety day.
Ten pierwszy raz jest najbardziej wymagający.

Organizując safety day po raz pierwszy musimy zastanowić się jaką formę wydarzenia wybrać. Znamy pracowników naszej firmy i wiemy jakie atrakcje BHP mogą przekonać ich w licznym udziale. Zastanówmy się co sobie pomyślą jeżeli usłyszą, że jutro w firmie odbędzie się dziań BHP.

Odpowiedź 1. Niezainteresowany.
Dzień BHP nie jest mi potrzebny. Biorę udział w szkoleniach okresowych.

Odpowiedź 2. Nie rozumie idei.
Nie mam pojęcia o co chodzi. Mam dużo pracy i nie interesuje mnie to.

Odpowiedź 3. HIT
Wow. Super, jestem na 100%. Zastanawiam się co ciekawego będzie w tym roku.

Jeżeli organizujesz safety day po raz pierwszy możesz spotkać się z bardzo różnymi reakcjami pracowników. Od nieznajomości i zamknięcia na ten rodzaj działalności aż po wyczekiwanie i ekscytację. Jak w życiu. W organizacjach, w których odbywa się mało wydarzeń lub nie odbywają się wcale pracownicy będą nieco onieśmieleni. Warto zadbać wtedy o poruszenie ciekawej tematyki oraz angażującej w naturalny sposób. Dobrym rozwiązaniem w tym przypadku będzie np. zorganizowanie stanowiska motoryzacyjnego. Każdy z nas jest kierowcą lub pasażerem. Symulator dachowania jest klasycznym hitem dnia bezpieczeństwa i na pierwszy raz sprawdzi się idealnie. Ludzie otwarci skorzystają od razu. Tych niezdecydowanych zachęcą inni. BHP jest i może być ciekawe. Każde zagadnienie można przedstawić w niekonwencjonalny sposób.

Przykładem dobrej praktyki jest zmotywowanie kierownictwa oraz zarządu firmy do aktywnego korzystania z przygotowanych stanowisk. Nic tak nie motywuje jak szef, który daje dobry przykład i zachęca innych. W takim towarzystwie sukces jest gwarantowany.

Jeżeli chcesz zorganizować event firmowy
zapoznaj się z ofertą sunset event

 SAFETY DAY

Hity na dzień bezpieczeństwa.

Ciekawa tematyka dnia bezpieczeństwa jest podstawą jego sukcesu.

 SAFETY DAY

Organizacja safety day
– kolejna edycja.

Managerowie ds. BHP mają łatwiej w strukturach, w których organizacja safety day ma już pewną tradycję. Znamy wiele przypadków,
w których pracownicy wiedzą, że 28 kwietnia (Światowy Dzień BHP) odbędzie się safety day. Czekają na ten moment i nawet odpowiednio przygotowują się do niego. Dzień bezpieczeństwa to świetna okazja do podsumowania działań BHP prowadzonych przez cały rok. W tym dniu pracownicy otrzymują dodatkową przerwę podczas, której korzystają z przygotowanych stanowisk, biorą udział w wykładach oraz pokazach. Ich tematyka często jest rozwinięciem zagadnień poruszonych w latach ubiegłych. Organizatorzy safety day korzystają z doświadczenia coachów, instruktorów, ludzi związanych z pracą na rzecz eventu a nawet turystyki.

Organizacja safety day to ciągłe poszukiwanie nowej formy, nowych tematów oraz realizatorów. To przygoda, która wciąga każdą ze stron. W dniu BHP warto skorzystać z rozwiązań, które na co dzień nie są wykorzystywane. Fajnym przykładem jest konkurs o tytuł Mistrza jazdy wózkiem widłowym, wspólne sadzenie drzew albo gra terenowa o tematyce BHP. Dzień bezpieczeństwa to akcja, która jednoczy pracowników. Uświadamia, że każdy z nich ma realny wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo swoje oraz innych. Miłym akcentem jest podsumowanie dnia BHP przy cateringu. Nieformalne spotkanie w otoczeniu tematyki BHP przynosi bardzo dobre efekty.